REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Przeloty do Norwegii
 
Transport lotniczy – Norwegia.

Transport lotniczy jest jedną z głównych gałęzi transportu, obok transportu drogowe, morskiego, czy kolejowego. Jest to najmłodsza i jednocześnie najprężniej rozwijająca się w ostatnich latach gałąź. Główne zalety tej formy transportu, dzięki którym tak szybko zdobył on na swej popularności jest szybkość, bezpieczeństwo i wygodna podróżowania. Głównymi zaś wadami transportu lotniczego jest konieczność ponoszenia dużych nakładów finansowych na infrastrukturę oraz wykwalifikowaną kadrę, a także duże koszty tego transportu. W związku z tym, jego największy rozwój dostrzec można głównie w krajach bogatych i wysoko rozwiniętych, zaś tylko najuboższe kraje do chwili obecnej nie dysponują odpowiednią infrastrukturą lotniczą. Z uwagi zaś na wysokie koszty transportu, jest on wykorzystywany najczęściej do przewozów pasażerskich, a także do transportu przesyłek pocztowych i towarów szybko psujących się. Inne zaś towary transportowane są najczęściej przy użyciu innych, alternatywnych form transportu.
 
W ostatnich latach dostrzec można postępujący proces globalizacji oraz rosnące zapotrzebowanie na usługi lotnicze. Zakłada się, iż proces ten będzie postępował i transport lotniczy będzie nadal systematycznie rósł na znaczeniu zarówno w zakresie transportu pasażerskiego, jak i transportu cargo. Duże znaczenie w tym procesie odgrywają obecnie tanie linie lotnicze, które zdominowały europejski rynku transportu lotniczego. Wprowadzając tanie loty i przeloty po całej Europie znacznie zwiększyły konkurencyjność, zmuszając innych przewoźników do obniżenia cen transportu. Docelowo powoduje to większą atrakcyjność transportu lotniczego, w stosunku do innych form transportu. Także w Polsce transport lotniczy systematycznie od kilku lat rozwija się. Główne nakłady finansowe przeznaczane są na budowy nowych, bądź modernizacje już istniejących portów lotniczych, w celu zwiększania ich przepustowości i udoskonalania jakości usług, a także wzbogacania i urozmaicania proponowanej oferty. Innym państwem europejskim, w którym sprawny transport lotniczy jest niezbędnym i mocno rozwinięty jest Norwegia.
 
Ze względu na wyspiarskie położone dojazd do Norwegii jest najszybszy i najłatwiejszy właśnie z wykorzystaniem tej formy transportu. Norwegia położona jest bowiem na Półwyspie Skandynawskim i jedynym możliwym transportem w tym kierunku jest transport morski, bądź lotniczy. W wyniku podjętych działań, duże miasta norweskie dysponują lotniskami obsługującymi krajowe i międzynarodowe połączenia lotnicze. W sumie, w Norwegii działa ponad 50 portów lotniczych, dzięki czemu ta forma transportu jest dostępna nawet w najbardziej odległych zakątkach państwa. Główne porty lotnicze w Norwegii zlokalizowane są w: Oslo, Bergen, Moss, Sandefjord, Kristiansand, Stavanger, Tromso, czy Trondheim.
 
Pozostałe przeznaczone są w szczególności do obsługi połączeń wewnątrz kraju. Także z Polski dolecieć można bezpośrednio samolotem do Norwegii. linie lotnicze oferujące takie połączenia to: Norwegian Air Shuttle z połączeniami: Warszawa – Oslo, Warszawa – Bergen, Warszawa – Stavanger, Kraków – Bergen, Kraków – Oslo, Kraków – Stavanger; Gdańsk – Oslo, Szczecin – Oslo oraz Poznań – Oslo, SAS Scandinavian Airlines z połączeniami: Gdańsk – Oslo, a także tanie linie lotnicze Wizzair z połączeniami z: Gdańska, Krakowa, Łodzi, Poznania, Warszawy i Wrocławia do Oslo i Ryanair z połączeniami na trasach: Gdańsk – Oslo, Gdańsk – Trondheim, Gdańsk – Bergen, Gdańsk – Haugesund, Gdańsk – Stavanger, Warszawa – Oslo, Warszawa – Stavanger, Poznań – Oslo, Wrocław – Oslo oraz Katowice – Oslo i Katowice – Stavanger.


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych