REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Lotnisko Łódź Lublinek
 
Port Lotniczy w Łodzi im. W. Reymonta
Lotnisko Łódź Lublinek LCJ
 
 
Lotnisko Łódź Lublinek to jedno z mniejszych lotnisk w Polsce pod względem ilości odprawianych pasażerów. Rocznie z jego usług korzysta 250 tys. podróżnych. W czerwcu 2012 roku na lotnisku oddano do użytku nowy terminal pasażerski o łącznej powierzchni 26,5 tys. metrów kwadratowych. Budynek ten posiada cztery kondygnacje. Wyposażony jest w 14 stanowisk check in, taras widokowy, VIP room, pomieszczenia komercyjne i biurowe. 
 
 
Dojazd do lotniska Łódź Lublinek:
Port Lotniczy Łódź jest położony w południowo - zachodniej części miasta w odległości ok. 6 km od jego centrum. Lokalizacja portu lotniczego sprzyja łatwemu dojazdowi. Zaledwie kilkanaście minut zabiera podróż z dworca głównego, czy liczących się hoteli. Do lotniska można dotrzeć samochodem, autobusem bądź taksówką.
Jeśli chodzi o komunikację miejską na lotnisko bezpośrednio kursują dwie linie autobusowe: z dworca PKP Łódź Kaliska i Łódź Fabryczna oraz z dworca PKS Centralny autobus - linia 65 oraz tramwaj linii 12. Z dworca autobusowego PKS Północny tramwaj nr 1 i autobus - linia 55.
 
Lotnisko obsługuje korporacja taksówkowa: Taxi Plus (nr tel: 42 6 500 500) i Taxi 400 400 (nr tel: 42 6 400 400).
 
 
Parkingi:
Port Lotniczy w Łodzi  dysponuje 2 parkingami samochodowymi (1 i 2) które łącznie mieszczą 340 aut. Znajdują się one w bezpośrednim sąsiedztwie terminala. Parkingi są niestrzeżone, płatne. Postój do 10 minut jest bezpłatny. Do 1 godziny/5 PLN; do 2 godz./7 PLN; do 3 godz./10 PLN; każda następna rozpoczęta godzina powyżej tego czasu/2 PLN;
Opłata za dobę/30 PLN; 1 tydzień/125 PLN; każda rozpoczęta doba powyżej 8 dni/15 PLN; 2 tygodnie/175 PLN; każda następna doba powyżej 2 tygodni/15 PLN; miesiąc/275 PLN; każda następna doba powyżej miesiąca/20 PLN.
 
Przejście z parkingów do terminala nr 2 zajmuje zaledwie parę chwil. Samochodów nie można parkować bezpośrenio przy terminalu. Auto można jedynie zatrzymać w celu wyciągnięcia bagażu. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem +4842 683 52 37.
 
 
Zainteresowani wypożyczeniem samochodu mogą na lotnisku w Łodzi skorzystać z usług kilku towarzystw wynajmujących auta, do których należą: Alamo, Avis, Budget, Dollar, Europcar, Hertz, National i Thrifty.
 
 
Linie Lotnicze na lotnisku w Łodzi:
Z lotniskiem Łódź Lublinek współpracują obecnie 3 regularne linie lotnicze, w tym tanie linie lotnicze oferujące niedrogie, bezpośrednie przeloty. Startują stąd także samoloty czarterowe oraz maszyny cargo.
 
 
Linie lotnicze korzystające z lotniska w Łodzi:
- Tanie linie lotnicze RyanAir (Dublin, East Midlands, Londyn Stansted)
- Tanie linie lotnicze Wizz Air (Tania lina lotnicza Wizz Air wycofała się z lotniska w Łodzi!!!)
- Linie lotnicze Adria Airways (Amsterdam, Monachium, Paryż)
- Enter Air obsługująca sezonowe czartery.
 
Odloty z lotniska  Łódź Lublinek
Samoloty z Łodzi latają bezpośrednio do istotnych miast w Europie natomiast w okresie wakacyjnym wykonują dodatkowo loty do Bułgarii, Grecji i Turcji.
 
- Loty czarterowe z Łodzi i do Łodzi:
do Bułgarii - (Burgas), do Grecji (Chania, Heraklion, Rodos), do Turcji (Antalya).
 
 
telefony kontaktowe na lotnisko :
informacja lotniskowa
tel.: +48 42 683 52 55
 
Port Lotniczy Łódź
ul. Gen.S.Maczka 35
94-328 Łódź


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych