REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety Telefonicznie


Lotnisko Szczecin Goleniów
 
 
Port Lotniczy Szczecin - Goleniów im. NSZZ Solidarność
Kod IATA -SZZ, kod ICAO - EPSC
 

Port lotniczy Szczecin - Goleniów jest międzynarodowym portem lotniczym jedynym w północno-zachodniej Polsce. Położony jest 33 km na północny wschód od centrum Szczecina, przy drodze krajowej nr 6. Lotnisko leży ok 120 km od Koszalina, 95 km od Kołobrzegu, 80 km od Świnoujścia, 65 km od Międzyzdrojów, 45 km od Stargardu Szczecińskiego, 65 km od Polic i 7 km od Goleniowa.
Powstałe w okresie "zimnej wojny" lotnisko, przez lata było obiektem wojskowym. Obecnie jest sprawnie funkcjonującycm, choć niewielkim, portem regionalnym. Rocznie z jego usług korzysta niecałe 280 tys. pasażerów.
 
 
 
 
Sprzedaż i Rezerwacja Biletów Lotniczych
 
Lotnisko Szczecin Goleniów

 
Telefonicznie: 32 728 30 44
 
 
 
 
Dojazd na lotnisko:
Lotnisko posiada dobry dojazd. Obsługują je przewoźnicy autobusowi jak i autokarowi. Od połowy 2013 można bezpośrednio na lotnisko dojechać koleją. Dworzec kolejowy (Port Lotniczy Szczecin Goleniów), jest usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska, a przejazd ze Szczecina trwa ok. 40 minut. Pociągi kursują również na trasach z/do Kołobrzegu.
 
 
Parkingi:
Port Lotniczy w Szczecinie posiada 2 parkingi: Czerwony (godzinowy) oraz Zielony (długoterminowy). Pierwszy z nich zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie terminala pasażerskiego, drugi oddalony od budynku ok. 50m.

Parking czerwony
Posiada 200 miejsc parkingowych, w tym 5 wydzielonych dla autobusów. Realizuje usługi w zakresie postojów krótko i długoterminowych. Pierwsze 10 minut postoju jest bezpłatne. Opłaty: do godziny/7 PLN; do 2 godz./9 PLN; każda następna rozpoczęta gdzina/2 PLN; pierwsza doba/53 PLN; każda następna doba/30 PLN.

Parking zielony
Dysponuje 250 miejscami parkingowymi. Realizuje usługi w zakresie postojów krótko i długoterminowych. Pierwsze 10 minut    bez opłaty. Opłaty parkingowe: postój do godziny/5 PLN; do 2 godzin/8 PLN; do 3 godzin/9 PLN; do 4 godzin/10 PLN; do 5 godzin/11 PLN; pierwsza doba/25 PLN; druga doba/15 PLN; trzecia doba/15 PLN; pierwszy tydzień/89 PLN; dwa tygodnie/124 PLN; trzy tygodnie/150 PLN; każdy następny tydzień/20 pln. Opłaty przyjmowane są w kasach automatycznych. Po uiszczeniu opłaty kierowcy mają 15 minut na opuszczenie parkingu. Dla pasażerów wylatujących czarterem turystycznym rabat w opłatach parkingowych 20%
 
 
Na lotnisku można skorzystać z usług korporacji taksówkowych. Oficjalnym przewoźnikiem jest: Airport Taxi Group (tel. +48 91 481 7690). Zainteresowani, na miejscu, mogą również wypożyczyć samochód. Ze szczecińskim lotniskiem współpracują: Avis, CarFillar, Europcar, Hertz i Sixt.
 
 
Informacja dla pasażerów pod numerem +48 9148174 00
 
 
Połączenia lotnicze z portu w Szczecinie Goleniowie:
 
1) Norwegian Szczecin
Szczecin - Oslo Gardermoen - Szczecin
 
2) LOT Szczecin
Szczecin - Warszawa - Szczecin
 
Szczecin - Dublin - Szczecin
Szczecin - Liverpool - Szczecin (połączenie sezonowe)
Szczecin - Londyn Stanstead - Szczecin
Szczecin - Oslo Rygge/Moss - Szczecin
 
4) Wizz Air
Szczecin - Bergen - Szczecin
Szczecin - Londyn Luton - Szczecin
Szczecin - Oslo Sandefjord/Torp - Szczecin
Szczecin - Stavanger - Szczecin
 
 
 
 
 
 


Wypożyczalnia Samochodów Online

Newsletter

Facebook
Sprzedaż Biletów Autokarowych