REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieBilety Lotnicze Rzeszów - Londyn
 
Bilety Lotnicze Rzeszów Londyn
Tanie Loty z Rzeszowa do Londynu
 
Port lotniczy w Rzeszowie to regionalne lotnisko w południowo-wschodniej Polsce. Pod względem wielkości obsługiwanego ruchu pasażerskiego zajmuje siódme miejsce w kraju. Rocznie z jego usług korzysta ponad 600 tys. podróżnych. Rzeszowskie lotnisko cieszy się zmiennym zainteresowaniem przewoźników.
 
Obecnie, nie licząc przewoźników czarterowych, operują z niego linie lotnicze: Czech Airlines, Lufthansa, PLL LOT i tania linia lotnicza Ryanair, która jest jednocześnie największym użytkownikiem rzeszowskiego portu. Z racji obecności tego ostatniego przewoźnika, siłą rzeczy dominują z niego kierunki brytyjskie. Na siedem tras obsługiwanych z Rzeszowa przez Ryanaira, pięć to trasy do Wielkiej Brytanii.
 
Szczególnym zainteresowaniem zaś cieszą się tanie loty z Rzeszowa do Londynu. Rzeszów Londyn to trasa, która dominuje w siatce lotów rzeszowskiego lotniska w Jasionce. Co ciekawe Ryanair obsługuje z niego dwa podlondyńskie porty: Stansted i Luton. Rzecz w naszym kraju wyjątkowa, gdyż zwykle, w lotach z Polski do Londynu, Ryanair korzysta ze swojego lotniska bazowego Stansted.
 
Więcej bezpośrednich lotów na kilka londyńskich lotnisk mają Warszawa i Kraków a to za sprawą trzech różnych przewoźników. Warszawa posiada połączenie z flagowym Heathrow (British Airways i PLL LOT), Gatwick (Norwegian) i Luton (Wizz Air). Z kolei Kraków utrzymuje trasy z Heathrow (British Airways), Gatwick (easyJet) i Stansted (Ryanair).
 
Podobnie jak Rzeszów, Londyn dwukrotnie w swoim rozkładzie posiadają również: Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań, Szczecin i Wrocław. Jednak loty do Londynu obsługują z tych lotnisk dwie tanie linie lotnicze: Ryanair latający na Stansted i Wizz Air korzystający z lotniska Luton.
 
Powrót do Artykułów