REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieButelka z Filtrem do wody
 
Woda w Polsce uważana jest za jedną z najlepiej uzdatnionych, jednak jej realne parametry często odbiegają od danych podawanych przez lokalne stacje uzdatniania wody. Woda filtrowana często w swoim składzie zawiera mikrowłókna plastiku, farmaceutyki, hormony.

Filtrowanie wody zazwyczaj kojarzy się nam z dużymi standardowymi stacjami uzdatniania wody montowanymi na głównym doprowadzeniu wody zimnej w domu. Co w przypadku, gdy prowadzimy aktywny tryb życia, w domu bywamy rzadko, a chcemy pić czystą i zdrową wodę?
 
 

 
Butelka z filtrem do wody
Najlepszym rozwiązaniem dla aktywnych osób jest butelka filtrująca wodę. Zwykle posiada małe wymiary, jest idealna do plecaka, torby na trening czy siłownię, a także sprawdzi się jako bidon rowerowy. Filtr wody wbudowany w specjalną butelkę pozwala na filtrację wody kranowej i znaczne polepszanie jest składu, smaku i zapachu.

Jak działają butelki filtracyjne wody?
Większość butelek filtracyjnych posiada wkłady z węglem aktywnym. Nowoczesne wkłady butelkowe – I-Water mają w składzie dodatkowo inne mineralne składniki takie jak turmalin, kryształ górski czy magnez. Woda, którą napełniona jest butelka podczas kontaktu z wkładem filtracyjnym nabiera właściwości zdrowotnych. Wkład filtra wody wystarcza nawet na rok codziennego użytkowania.

Butelki jonizujące wodę i wytwarzające wodór IONPOLIS H2 działają podobnie do nablatowych jonizatorów wody. Są wyposażone w płytkę platynowo-tytanową, która odpowiada za wytwarzanie ujemnych jonów o właściwościach antyoksudacyjnych. Butelka filtracyjna wody jest podłączana do ładowarki i po pełnym naładowaniu wystarcza na 20 użyć. Po 5 minutach od nalania do butelki, woda jest już zjonizowana.

Jakie parametry ma przefiltrowana woda?
Woda uzdatniania jest podczas wielu etapów filtracji: filtrację wstępną, uwodornienie, mineralizację, alkalizowanie i jonizowanie wody. Kulki mineralne aktywują reakcje elektrolizy, dzięki którym woda nabiera nowych właściwości, podnosi się jej odczyn pH do ok. 8,5 oraz zyskuje ujemny potencjał ORP. Regulowane są także dolegliwości gastryczne.

Minerały wchodzące w skład butelkowego filtra do wody odpowiadają za:
 
- węgiel aktywy
Węgiel aktywny pozwala na podniesienie odczynu pH wody. Zatrzymuje także chlor, pestycydy, metale ciężkie.
 
- magnez
Magnez odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu układu krwionośnego, mięśniowego, a także reguluje proces wytworzenia i wykorzystywania ATP.
 
- kule turmalinowe
Turmali odpowiada za elektrolizę i generowanie ujemnie naładowanych jonów. Woda mająca kontakt z turmalinem działa antyutleniające oraz zyskuje wysoki odczyn pH.

- kule kryształu górskiego
Kryształ górski ma wpływ na strukturyzację wody. Tzn. dzieli ją na mniejsze klastry ułatwiając wchłanianie przez komórki naszego organizmu. Kryształ górski oczyszcza wodę również z zanieczyszczeń mechanicznych.

Butelki do filtrowania wody I-Water oraz IONPOLIS są zaprojektowane tak, aby umożliwiać łatwą eksploatację. Posiadają ergonomiczny uchwyt, dzięki czemu świetnie sprawdzą się podczas codziennych ćwiczeń, każdej aktywności sportowej oraz każdej podróży. Butelki do filtrowania wody zapewnią Ci doskonałą wodę w każdej chwili bez konieczności wożenia kilku butelek.
Powrót do Artykułów