REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefoniczniePrzeloty Kraków Barcelona, Tanie Bilety z Polski do Hiszpanii
 
Przeloty Kraków Barcelona
Tanie Bilety Lotnicze z Krakowa do Barcelony
 
Krakowskie lotnisko Balice, jest drugim portem lotniczym w Polsce pod względem wielkości obsługiwanego ruchu pasażerskiego. Rocznie korzysta z niego około 4 mln podróżnych. Lotnisko cały czas jest modernizowane. Właśnie został oddany do użytku nowy drugi terminal pasażerski, który znacznie usprawni przepustowość tego portu lotniczego. Mówi się także o budowie kolejnego, drugiego już, pasa startowego.
 
Mimo, że największym użytkownikiem krakowskiego lotniska jest tania linia lotnicza Ryanair mająca w Krakowie swoją bazę, lotnisko znane jest z różnorodności przewoźników. Korzystają z niego linie lotnicze, których (nie licząc flagowego lotniska im. Chopina) próżno by szukać na innych krajowych lotniskach jak: easyJet, easyJet Switzerland, Jet2.com. Ta różnorodność przewoźników zapewnia krakowskiemu lotnisku mnogość połączeń, a tym samym szeroką ofertę rejsów z której chętnie korzystają pasażerowie nawet ci z odległych miejscowości w kraju.
 
 
Rezerwacja i Sprzedaż. Bilety Lotnicze Wizzair, Norwegian, Vueling
 
+48 32 728 30 44
 
Loty Kraków - Barcelona
 
 
W Krakowie, spośród wielu kierunków, głównie do: Wielkiej Brytanii, Niemiec i Skandynawii, są również trasy południowe – do Grecji, Włoch czy Hiszpanii. I tutaj zaskoczenie. W kierunkach hiszpańskich dominują tanie loty do: Alicante, Madrytu, na Wyspy Kanaryjskie (Gran Canaria, Teneryfa) czy Girony ale wyraźnie rzuca się w oczy brak lotów do Barcelony.
 
Trasa: Kraków Barcelona, standardowa niemal na innych lotniskach, z Krakowa praktycznie nie jest obsługiwana. Obecnie obsługuje ją – jedynie w sezonie letnim (do 19 października 2015 r.) – hiszpańska tania linia lotnicza Vueling, która lata z Krakowa do Barcelony na lotnisko El Prat, trzy razy tygodniowo, w: poniedziałki, czwartki i soboty, a w październiku dwa razy tygodniowo, w poniedziałki i soboty. I to właściwie wszystko gdyby nie lotnisko w… Gironie. Otóż Girona jest niewielkim portem lotniczym położonym ok. 90 km na północ od Barcelony.
 
Przez długi czas było wykorzystywane przez tanie linie lotnicze, dla których loty na główne lotnisko Barcelony ze względu na wysokie opłaty lotniskowe kłóciły się z polityką taniego latania. Mało tego, w polityce przewoźników, używano określenia kierunkowego: Girona/Barcelona, gdyż lotnisko to obsługiwało stolicę Katalonii. Ale nie tylko.
 
Było ono i jest nadal „bramą” na wybrzeże Costa Brava (stąd nazwa tego lotniska), a także miejscem wypadowym w pobliskie Pireneje. I choć liczba tanich przewoźników na lotnisku w Gironie ostatnio nieznacznie zmalała nadal cieszy się ono popularnością tanich linii lotniczych, wśród których prym wiedzie potentat na naszym rynku lotniczym irlandzki Ryanair.
 
Dzięki Ryanairowi latającemu z Krakowa do Girony kierunek: Kraków Barcelona można zaliczyć lotnisku w Balicach jako tanie loty do Barcelony. Niestety, jest to podobnie jak połączenie Vueling, tylko trasa obsługiwana w sezonie. Zainteresowani winni wiedzieć, że tanie loty do Girony obsługują z Polski również lotniska w: Poznaniu (sezonowo Ryanair) i Wrocławiu (całorocznie Ryanair).
 
Zainteresowanym, z obowiązku, podajemy inne (niż Kraków Barcelona) możliwe połączenia lotnicze z Polski do Barcelony (na główne lotnisko tego miasta - El Prat):
 
- loty Gdańsk – Barcelona – Gdańsk (Wizz Air)
- loty Katowice – Barcelona – Katowice (Wizz Air)
- loty Poznań – Barcelona – Poznań (sezonowo Wizz Air)
- loty Warszawa Chopina – Barcelona – Warszawa Chopina (Norwegian, Vueling, Wizz Air, od 2 stycznia 2016 r. PLL LOT)
- loty Warszawa Modlin – Barcelona – Warszawa Modlin (Ryanair)
 
Zespół FlyPartner.pl
 
 
Powrót do Artykułów