REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieBilety Lotnicze Wizzair Kolonia. Tanie Loty Polska Niemcy
 
Wizzair Kolonia, Niemcy
Tanie Loty Wizzair do Kolonii
 
Port lotniczy Kolonia/Bonn (im. Konrada Adenauera) to siódme pod względem wielkości lotnisko Niemiec. Rocznie z jego usług korzysta ponad 9,4 mln pasażerów. Port lotniczy położony jest ok. 15 km na południowy-wschód od Kolonii (czwartego co do wielkości miasta Niemiec) i 16 km na północny-wschód od byłej stolicy Niemiec – Bonn.
 
Ze względu na swe położenie lotnisko obsługuje oba wymienione ośrodki. Lotnisko jest portem bazowym dla linii lotniczych: Eurowings, FedEx Express, Germanwings i UPS Airlines, a także lotniskiem węzłowym dla: SunExpress Deutschland, TUIfly i Ryanair. Port lotniczy dysponuje dwoma, bardzo dobrze wyposażonymi, terminalami pasażerskimi oznaczonymi jako: 1 (starszy budynek) i 2. Budynki wyposażone są w pirsy pasażerskie znaczone literami: B i C (terminal 1) i D (terminal nr 2). Z terminala nr 2 korzystają m.in. linie lotnicze: Air Berlin, KLM, Ryanair i Iran Air.
 
 
Rezerwacja i Sprzedaż. Bilety Lotnicze Wizzair do Kolonii
 
+48 32 728 30 44
 
Przeloty Wizz, Ryanair Polska Niemcy
 
 
Lotnisko jest bardzo dobrze skomunikowane. Posiada własną stację kolejową, z której korzystają szybkie koleje. I jest to trzecie po Frankfurcie i Dusseldorfie lotnisko posiadające na miejscu szybką kolej. Dodatkowo lotnisko obsługują autobusy i przewoźnicy autokarowi. Najpopularniejsze są linie nr 161, kursująca do Kolonii, i SB60 do Bonn. Zmotoryzowani mogą liczyć na dobrą sieć dróg doprowadzających włącznie z przebiegającą obok lotniska autostradą A59 łączącą oba wymienione miasta.
 
Lotnisko Kolonia/Bonn staje powoli w centrum zainteresowania głównie za sprawą tanich linii lotniczych Eurowings. Otóż ta spółka należąca w całości do Lufthansy jest obecnie przekształcana z regionalnego przewoźnika w tanią linię lotniczą obsługująca trasy średnie i długodystansowe (bilety na nie - od 99 EUR!). Te ostatnie mają być obsługiwane właśnie z lotniska bazowego przewoźnika – Kolonia/Bonn. Obsługa pierwszych destynacji właśnie rozpoczęła się w połowie października 2015 r. Poza tym Eurowings przejmie wszystkie trasy wygaszanej (po katastrofie w Alpach proces ten uległ przyspieszeniu) taniej linii lotniczej Germanwings.
 
Z Kolonii/Bonn są lub wkrótce będą obsługiwane trasy długodystansowe do: Bangkoku (Tajlandia), Bostonu (USA), Cancun (Meksyk), Dubaju (ZEA), Fort Lauderdale (USA), na Mauritius, do Phuket (Tajlandia), Puerto Plata (Dominikana), Punta Cana (Dominikana), Teheranu (Iran) i Varadero (Kuba).
 
Poza wymienionymi zapowiedziane są destynacje sezonowe: na Barbados, do La Romana (Dominikana), Montego Bay (Jamajka) i prawdopodobnie Las Vegas, Miami (oba USA) i Maskatu (Oman).
 
Lotnisko Kolonia/Bonn posiada bezpośrednie połączenie z Polską. Niestety dotyczy to, póki co, zaledwie trzech krajowych portów lotniczych. Loty z Polski do Kolonii obsługują tanie linie lotnicze Ryanair i Wizz Air. Ryanair obsługuje jedynie połączenia z bazy w Modlinie.
 
Z kolei Wizzair Kolonia to oferta skierowana dla pasażerów korzystających z lotnisk w Gdańsku i Katowicach. Pozostaje mieć nadzieję, że wraz z otwarciem tanich długodystansowych połączeń Eurowings, zainteresowanie lotniskiem Kolonia/Bonn wzrośnie na tyle, że tanie linie lotnicze, w tym Wizz Air, pokuszą się o otwarcie kolejnych tras z Polski do Kolonii i zwiększenia częstotliwości lotów obecnie już obsługiwanych.
 
Poniżej podajemy szczegółowy wykaz połączeń lotniczych z polskich lotnisk do Kolonii/Bonn i obsługujące je linie lotnicze:
- loty Gdańsk – Kolonia/Bonn – Gdańsk (Wizz Air)
- loty Katowice – Kolonia/Bonn – Katowice (Wizz Air)
- loty Warszawa Modlin – Kolonia/Bonn – Warszawa Modlin (Ryanair)
 
 
Powrót do Artykułów