REZERWACJA BILETÓW
Zamów Bilety Telefonicznie
Zamów Bilety TelefonicznieKoniec lotów Air Berlin z Gdańska do Berlina!
 
Air Berlin rezygnuje z Gdańska!
Ostatnie połączenia lotnicze Gdańsk - Berlin
 
Druga największa niemiecka linia lotnicza Air Berlin, która obecna była do tej pory na trzech polskich lotniskach, w: Gdańsku, Krakowie i Warszawie rezygnuje właśnie z połączeń z Trójmiasta. Air Berlin z wymienionych lotnisk obsługuje jedynie loty na swoje lotnisko bazowe Berlin Tegel. Stamtąd pasażerowie mają dostęp do szerokiej siatki połączeń tego przewoźnika.
 
Obecnie Air Berlin przechodzi restrukturyzację i w związku z nią kierownictwo linii podjęło szereg zmian w celu poprawy i funkcjonalności siatki połączeń. Linia stawia głównie na obsługę kierunków długodystansowych obcinając liczbę krótkich tras lub całkowicie z niektórych rezygnując. Jak się okazuje, niemiecki przewoźnik na wielu z nich zarabia niewiele lub nawet ponosi straty.
 
Takim było połączenie Gdańsk – Berlin Tegel, które zniknie z rozkładu już 4 kwietnia 2016 r. Loty na tej trasie dla Air Berlin wykonywała regionalna szwajcarska linia lotnicza Darwin Airline. Nic na razie nie wiadomo o trasach Air Berlin z Warszawy i Krakowa. Wciąż figurują w rozkładzie przewoźnika i pozostaje mieć nadzieję, że nie znikną z rozkładu.
 
Restrukturyzacja w Air Berlin obejmie również trasy skandynawskie. Większość nierentownych zostanie zlikwidowanych, a część ograniczona. Przewoźnik zmniejsza także swoją flotę. Jeszcze niedawno dysponował 170 maszynami, a obecnie ma ich 149. Zmniejszona została również o ok. 7% liczba operacji lotniczych. Zakładana jest również redukcja pracowników.
 
Od przyszłego roku Air Berlin rusza na podbój nowych długodystansowych tras – głównie do USA. Przewoźnik otworzył nowe kierunki z Dusseldorfu do: Bostonu, Dallas i San Francisco, a na trasach już obsługiwanych (Do Nowego Jorku i Los Angeles) zwiększy częstotliwość połączeń.
 
 
Zespół: Flypartner.pl
Powrót do newsów